72godziny.pl

Odpowiedni grzejnik powinien znaleźć się w łazience niezależnie od tego czy sezon grzewczy już się rozpoczął. Czasem po prostu zdarzają się sytuację, gdzie musimy faktycznie dogrzać dodatkowo całe pomieszczenie.

Dlatego praktycznym rozwiązaniem jest doposażyć nasz zwyczajny grzejnik w specjalne grzałki.Mogą być to grzałki elektryczne. Zanim jednak dokonamy właściwego wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przy doborze odpowiednich elementów musimy brać pod uwagę ogólną moc takiej grzałki. Taka moc musi mieć przynajmniej 80% mocy takiej jaką ma nasze urządzenie grzejne. Warto także pamiętać o tym, że wszystkie elementy grzejne możemy stosować praktycznie w wszystkich drabinkach łazienkowych. Jest jednak jeden prosty warunek odpowiednie króćce przyłączeniowe muszą posiadać specjalny gwint zewnętrzny. Dzisiaj takie przyłącze posiada każdy grzejnik, ponieważ jest to standard na rynku polskim. Oczywiście elementy grzewcze przedstawione wyżej dotyczą tylko i wyłącznie rozwiązań domowych. Jeśli zaś chodzi o grzałki przemysłowe to tutaj mamy do czynienia z o wiele większa mocą ogólną. Różnice temperatury mogą być, więc bardzo wysokie. Wiele zależy nie tylko od samej wysokości takich urządzeń, ale także od stopnia budowy. Czynnik grzewczy w rozwiązaniach przemysłowych również jest bardzo ważny w końcu to on wypełnia grzejnik. Oczywiście temperatura musi być odpowiednio kontrolowana.

Dlatego na urządzeniach do przeznaczenia przemysłowego stosuje się specjalny układ sterowania, który podtrzymuje automatycznie odpowiednią temperaturę.