72godziny.pl

Wiele osób decyduje się dziś na montaż klimatyzatora. By zainwestować w to urządzenie, wcale nie trzeba mieszkać w wolnostojącym domu. Można je zainstalować również w bloku lub domu szeregowym, co wyeliminuje problem wysokich temperatur panujących w mieszkaniu latem. Jakie systemy mamy do wyboru?

Klimatyzacja dopasowana do mieszkania

klimatyzacja mieszkaniowa Gdzie udać się po zakup klimatyzatora mieszkaniowego w Warszawie? Najbardziej praktycznym rozwiązaniem dla osób mieszkających w budownictwie wielorodzinnym jest zakup klimatyzatora przenośnego. Jak sama nazwa wskazuje, można go przenosić z pokoju do pokoju i używać według potrzeb. By jednak pracował, musi zostać podłączony do rury harmonijkowej, która będzie odprowadzać ciepłe powietrze na zewnątrz. Takie urządzenie też pracuje głośniej on innych i jest mniej efektywne. Na szczęście osoby mieszkające w blokach wcale nie są na nie skazane. Warto udać się do serwisu lub sklepu z tego rodzaju sprzętem, by zapytać, jakie możliwości daje klimatyzacja mieszkaniowa w Warszawie, i które z nich będą odpowiadały potrzebom domowników. Do mieszkań o małym i średnim metrażu najczęściej proponowane są klimatyzatory split. Składają się one z jednostki zewnętrznej (jest montowana poza budynkiem) oraz wewnętrznej, którą zakłada się w pomieszczeniu.

klimatyzacja mieszkaniowa Dostępna jest w wersji ściennej, podsufitowej, kasetonowej, kanałowej oraz stojącej. To od naszych potrzeb i upodobań zależy, którą z nich wybierzemy. W tego rodzaju urządzeniach sprężarki montowane są poza budynkiem, a to one pracują najgłośniej. W pomieszczeniach natomiast nie słychać pracy rekuperatora. Dostępne są też klimatyzatory typu multisplit. Dzięki nim możliwe jest chłodzenie kilku pomieszczeń w tym samym czasie. By wybrać odpowiednie urządzenie, dobrze jest porozmawiać z ekspertem. Wystarczy wybrać się do jednego sklepów z urządzeniami klimatyzacyjnymi, jakich wiele w Warszawie, i wypytać specjalistę o wszystkie szczegóły. Dowiemy się też, jakie poniesiemy koszty związane z eksploatacją systemu chłodzącego. Na terenie Warszawy warto również odnaleźć serwisy, które zajmują się czyszczeniem klimatyzacji, gdyż zabieg ten należy przeprowadzać regularnie. Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym, sprawa jest prosta i nie ma potrzeby załatwiania jakichkolwiek pozwoleń na montaż klimatyzacji.

Sprawa komplikuje się jednak, gdy mieszkamy w bloku lub wieżowcu. Przed zakupem warto więc odwiedzić siedzibę wspólnoty lub spółdzielni, by zapytać, czy należy oficjalnie zgłosić chęć instalacji rekuperatora. W określonych sytuacjach wymagana jest pisemna zgoda sąsiadów.