72godziny.pl

Ocieplenie poddasza w domu jest bardzo istotną kwestią, ponieważ pozwala w znacznej mierze ograniczyć straty ciepła, wynoszące przy dachu nawet 25%. Niestety jednak nawet najlepszy materiał izolacyjny nie wystarczy, jeśli zostanie ułożony niedokładnie i niechlujnie.

Ocieplenie poddasza pianką nie jest kosztowne

ocieplenie poddasza piankąO to łatwo na poddaszu w takich miejscach jak oparcie krokwi na murłacie czy też miejsca styku ze szczytami, kominem i innymi elementami wymagającymi większych starań, wiedzy i doświadczenia. Jednym ze sposobów na ograniczenie strat ciepła i stworzenie szczelnej izolacji, bez mostków termicznych, jest izolacja poddasza pianką. Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa jest nowoczesnym materiałem, cenionym za swoje zalety w izolacji. Najważniejszą zaletą pianki jest niewątpliwie jej szczelność i dokładność wypełniania szczelin. Natrysk pianki poliuretanowej pozwala na wypełnienie nawet najdrobniejszych przestrzeni, ponieważ pianka po nałożeniu wielokrotnie zwiększa swoją objętość. Dzięki temu jest to nie tylko bardzo dokładna izolacja, ale też niezwykle szybka w porównaniu z innymi metodami.

ocieplenie poddasza piankąDla porównania, wełnę mineralną układa się około pięciokrotnie wolniej niż piankę, a do tego istnieje ryzyko ułożenia jej niedokładnie, pozostawiając mostki termiczne. Niechlujnie ułożona wełna może się też zsuwać, przez co izolacja również straci swój sens. Z kolei izolacje natryskowe nie zsuwają się i nie sprawiają trudności w nakładaniu, oraz dobrze trzymają się powierzchni, na której zostały położone, co jest ich kolejną niepodważalną zaletą. W przypadku nałożenie zbyt grubej warstwy, nie ma żadnej trudności, aby piankę przyciąć po zastygnięciu, dlatego możliwe jest wyrównanie warstwy. Natrysk pianki można wykonywać o dowolnej porze roku, a nałożenie jej w chłodniejszych okresach pozwala ocenić, dzięki termowizji, jak bardzo szczelna i dokładna jest nowa izolacja. Pianka posiada podobny współczynnik przenikania ciepła jak wcześniej wspomniana i wciąż popularna wełna mineralna, a grubość jej warstwy jest zbliżona, dlatego nie ma obaw, że izolacja będzie zbyt gruba i zajmie wiele przestrzeni, co mogłoby zmartwić osoby posiadające poddasze użytkowe. Jeśli chodzi o kwestię ceny, ocieplanie poddaszy pianką wcale nie jest tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać.

Kolejne niepodważalne zalety pianki to fakt, iż z upływem lat nie traci ona swoich właściwości. Jest też bezpieczna dla zdrowia, nie pyli, nie ma zapachu, jest obojętna chemicznie. Istotne jest również i to, że pianka spowalnia rozprzestrzenianie się ognia w przypadku pożaru.

Więcej na http://www.purtech.pl