72godziny.pl

Nie od dziś wiadomo, że gumolit jest tańszą imitacją drewna i ludzie często po niego sięgają, gdy chcą mieć ładną podłogę, położoną w sposób łatwy i szybki. Prawdziwie drewniana podłoga, niestworzona z paneli, jest dość kosztownym wydatkiem, jednak w niektórych miejscach, jej obecność jest jak najbardziej wskazana. Trudno wyobrazić sobie, aby zawodowi koszykarze biegali po podłodze z paneli, a znowu, w szkołach na salkach gimnastycznych obecność podłogi sportowej drewnianej jest jak najbardziej wskazana.

Drewniane podłoga czy gumolit?

podłoga sportowa drewnianaPodczas trwania lekcji wychowania fizycznego nie trudno o zróżnicowane zajęcia. Czasem na zajęciach oprócz grania w gry zespołowe, klasa ma za zadanie wykonać kilka ćwiczeń typowo gimnastycznych. Niekiedy sala, na której klasy ćwiczą swoje umiejętności, zamienia się w prawdziwe centrum wydarzeń sportowych z regionu, bo w mury uczelni wstępują najlepsi zawodnicy spośród młodzieży z innych szkół, którzy przyjechali, by rozegrać rozstrzygający mecz. Wszystkie te sytuacje musi znieść podłoga sportowa drewniana, która montowana jest po to, by dzięki swojej wytrzymałości przetrwała wiele upadków, zadrapań i kopnięć. Odpowiednio zaimpregnowane deski są w stanie utrzymać nawet wiele lat bez zadrapań, a konserwacje podłogi przedłuży jej żywotność. Dobrze jest ograniczyć ilość upadków różnych przedmiotów, dlatego niekiedy podłoga drewniana jest chroniona także dzięki dodatkowym materacom.

podłoga sportowaTo wszystko sprawia, że podłoga drewniana jest w stanie przetrwać nawet podczas najbardziej zaciętych mecz, a przy tym, ta sztuka może nie udać się gumolitowi. Jak wiadomo, gumowa podłoga jest odporna na tarcie i bardzo sprężysta, gdy przedmiot na nią spada, jednak nie oznacza to, że jest w stanie wytrzymać o wiele więcej upadków niż podłoga drewniana. Dobrze dobrany gumolit będzie i tak z czasem niszczał, aż okaże się, że za kilka lat, będzie potrzebna wymiana na nowy. Gumoleum będzie tańsze, jednak jeżeli komuś zależy na udekorowaniu sali gimnastycznej i dodaniu jej splendoru, o ile lepiej jest postawić na drewnianego deski jako podłogę.

Wybrać najlepszą podłogę drewnianą to nie łatwe zadanie, jednak jeszcze trudniej jest dobrze ją zamontować. Trzeba znać się na sposobach ułożenia desek i trzeba wiedzieć, w jaki sposób je ułożyć na legarach lub innych szkieletach. Jeżeli ktoś nie ma wiedzy i umiejętności w tym zakresie, najlepiej będzie, gdy zleci to zadanie specjalistom. Czasem firmy polecają swoje usługi łącznie z dużym asortymentem różnych wzorów i kolorów podłóg, więc warto przemyśleć taką propozycję.