72godziny.pl

Na terenie przemysłowym nie powinny znajdować się osoby postronne. Może to stanowić dla nich zagrożenie ze względu na przemieszczający się ciężki sprzęt i pracujące maszyny. Przedsiębiorcy odgradzają swoje posesje także ze względów bezpieczeństwa – płot chroni dobytek przed złodziejami i szpiegostwem przemysłowym.

Co warto wiedzieć przed wyborem ogrodzenia przemysłowego?

Do ogradzania terenów przemysłowych wykorzystuje się w znacznej mierze ogrodzenia panelowe, które wyparły rozwijane siatki. To rozwiązanie, które łączy w sobie dwie kluczowe cechy – wysoką skuteczność i niską cenę. Z ogrodzeń przemysłowych korzysta się wokół takich obiektów jak fabryki, magazyny czy instytucje. Panele ogrodzeniowe wykonuje się z ocynkowanego drutu, który jest zgrzewany. Dostępne są panele dwu- i trójwymiarowe. W drugim przypadku na panelach wykonane jest przetłoczenie, które nie tylko poprawia estetykę ogrodzenia, ale też zwiększa jego trwałość. Wysokość ogrodzenia przemysłowego wynosi przeważnie około 200 centymetrów. W przypadku obiektów, które należy ogrodzić w staranniejszy sposób, stosuje się ogrodzenia nawet o pół metra wyższe. Na słupkach ogrodzeniowych można zamontować czujniki alarmowe lub kamery monitoringu, żeby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo obiektu. Górna część ogrodzenia przemysłowego nie jest zabezpieczona płaskownikiem.

ogrodzenieObecnie specjalne ogrodzenia przemysłowe we Wrocławiu można kupić w marketach budowlanych lub wyspecjalizowanych sklepach. Producenci oferują dostosowane rozwiązania, w skład których wchodzą nie tylko przęsła ogrodzeniowe, ale też furtki i bramy. Ruchome elementy ogrodzeń przemysłowych można zautomatyzować dla większej wygody. Metalowe elementy ogrodzenia chroni się przed korozją poprzez cynkowanie ogniowe. Chcąc poprawić estetykę ogrodzenia, można wybrać panele ogrodzeniowe pokryte lakierem. Cena za metr bieżący ogrodzenia przemysłowego wynosi około 100 złotych. Do tego należy doliczyć koszt montażu, jeśli ma się tym zająć zewnętrzna firma. Ogradzając wielkopowierzchniowy teren przemysłowy, można zaoszczędzić w porównaniu do innych rodzajów ogrodzenia.

Główne zalety ogrodzeń przemysłowych to niska cena, szybki montaż i wysoka trwałość. Takie ogrodzenie nie wymaga dodatkowej konserwacji na przestrzeni lat. Jego sforsowanie jest wyzwaniem dla złodzieja, a osoby postronne na pewno nie przedostaną się na drugą stronę przypadkiem. Ogrodzenie przemysłowe chroni teren przed przypadkowymi osobami i dzikimi zwierzętami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa dla pracowników, którzy znajdują się na terenie obiektu.