72godziny.pl

Od dłuższego czasu jestem właścicielem wielkiego pałacu w przepięknej okolicy. To było moje wielkie marzenie i całe życie na to ciężko pracowałem. Z wykształcenia byłem historykiem i bardzo ceniłem sobie takie nieruchomości.

Projektowanie ogrodów jest trudnym zadaniem

projektowanie ogrodówW moim domu wszystko musiało być odwzorowane na dawnym stylu. Nie było miejsca na nowoczesność. Moim wielkim marzeniem było odzyskanie tradycyjnego wystroju przestrzeni i wnętrz. To stało się moim hobby. Byłem kolekcjonerem i potrafiłem płacić fortunę za obrazy oraz innego typu zabytki. Jednak historią nie był tylko budynek. Zostałem także właścicielem wielkiego ogrodu, który oczywiście chciałem odtworzyć. Jednak sam nie miałem do tego odpowiednich umiejętności i predyspozycji. W tym celu poszukałem biura architektonicznego. Projektowanie ogrodów było bardzo trudną sprawą. Zwłaszcza, gdy miało się do czynienia z odtwarzaniem. Tam spotkałem bardzo zdolnego architekta krajobrazu. Pokazałem mu kilka zabytkowych zdjęć z okresu świetności mojego zabytkowego pałacu. On od razu zrozumiał jak powinniśmy go urządzić. Zakładanie ogrodów było bardzo kosztowną inwestycją Oczywiście w moich wcześniej rosły same egzotyczne rośliny. Same sprowadzenie ich zajmowało wiele czasu. Również starałem się w tym samym czasie wybudować płot.

On stanowił dokładną replikę i ciągle musiałem to oglądać. Nie ufałem swoich budowlańcom. Cała praca nad zasadzeniem ogrodu trwała równy miesiąc. Moi pracownicy mieli wtedy nowe obowiązki. Nawożenie oraz podlewanie było czasochłonne. Ja także planowałem założyć małe oczko wodne za tarasem.