72godziny.pl

Współczesne obiekty przemysłowe, które posiadają lekką konstrukcję, znajdują się obecnie w centrum zainteresowania przedsiębiorców. Do takich obiektów zalicza się hale stalowe. Czas realizacji takiej inwestycji nie jest długi, a sam obiekt jest wytrzymały i funkcjonalny. Konstrukcję hali stalowej można dopasować do indywidualnych preferencji inwestora.

Bardzo wytrzymałe hale

hale staloweZ zasady wszystkie hale stalowe opierają się na podobnej konstrukcji. Ich ściany mogą być wykonane z blachy trapezowej, ocieplonej wełną mineralną lub składać się ze specjalnych warstwowych płyt, złożonych z dwóch okładzin blachy stalowej i rdzenia konstrukcyjno- izolacyjnego, który powstaje ze styropianiu, z wełny mineralnej albo z pianki poliuretanowej. Hale stalowe mają dach skonstruowany na bazie membrany PVC oraz wełny mineralnej. Konstrukcja nośna może dodatkowo posiadać usztywnienia wiatrowe złożone ze skrzyżowanych prętów. W ścianach hali możliwe jest umieszczenie ram z profili stalowych, które będą obramowaniem okien, drzwi i bram. Istnieje również możliwość instalacji naświetli dachowych. Odprowadzanie wody w takich halach realizowane jest poprzez system rynien dachowych i rur spustowych, które są nieodłączną częścią obudowy. Budowa hali stalowej nie jest czasochłonna, ponieważ polega na łączeniu na miejscu wcześniej przygotowanych elementów. Moduły, z których buduje się halę, są niezależne od reszty konstrukcji. Oznacza to, że w razie jakichkolwiek usterek nie trzeba naprawiać całej konstrukcji, tylko uszkodzony element.

hale staloweCo za tym idzie, hale takie można łatwo rozbudowywać lub je całkowicie przebudować. Jest to przewaga nad budynkami zbudowanymi z cegieł- takie konstrukcje bardzo trudno rozwijać, a ich powstanie wiąże się z o wiele większymi kosztami. Hale stalowe są trwałe i wytrzymałe, zapewniają ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, gdyż są dobrze zabezpieczone termicznie. Oznacza to, że w lato zapewniają ochronę przed upałem, a w zimę- zapewniają ciepło. Hale stalowe znajdują różnorakie zastosowanie w wielu dziedzinach współczesnej gospodarki. Wykorzystuje się je jako hale produkcyjne, obiekty magazynowe. Obecnie można zaobserwować również trend przenoszenia pomieszczeń biurowych do tego typu obiektów. Hale stalowe wykorzystywane są również do przechowywania sprzętu rolniczego, jako zagrody dla koni. W niektórych halach tworzone są nawet boiska, np. tenisowe albo restauracje.

Obiekty takie tworzone są też na potrzeby różnych wydarzeń sportowych czy koncertów. Organizowane są w nich studniówki lub wesela. Dzięki temu, że ich budowa nie pochłania dużych kosztów, hale stalowe mogą być stawiane „sezonowo”, a po tym jak zostaną wykorzystane- z powrotem rozmontowane.