72godziny.pl

Od pewnego czasu zaobserwować można coraz większą popularność zabudowy szklanej. Jest to z pewnością powiązane z faktem, że jej wykorzystywanie pozwala na uzyskanie bardziej jasnej i wyglądającej na znacznie większą przestrzeni. Zabudowa taka doskonale pasuje również do nowoczesnych, minimalistycznych stylów wykończenia wnętrz.

Zabudowy szklane zdobywają coraz więcej zwolenników!

duże zabudowy szklane w szczecinieZabudowy szklane przede wszystkim wykorzystywane są w celu podziału większego pomieszczenia na kilka mniejszych. W przeciwieństwie do tradycyjnych ścianek działowych, ich użycie nie będzie powodować zmniejszenia ilości światła słonecznego dostającego się do poszczególnych stref pomieszczenia. Szkło jest również materiałem niezwykle minimalistycznym, a przy tym zaskakująco efektownym. Właśnie dzięki temu jego użycie stanowić może o prestiżu danego wnętrza. Wszystko to powoduje, że w obecnym czasie duże zabudowy szklane w Szczecinie mają szczególny zakres zróżnicowanych zastosowań. Oczywiście, są one nadal stosowane bardzo często w przestrzeni domowej. Oprócz tego jednak spotkać się można jednak z coraz częstszym ich wykorzystywaniem w przestrzeniach biurowych czy galeriach handlowych.

garderoba ze szkłem Szerokie zastosowania opisywanego rozwiązania są bezpośrednio powiązane z jego bardzo wysoką estetyką, jak również i praktycznością. Są one bowiem zaskakująco odporne zarówno na zarysowania, jak i zabrudzenia, a ich utrzymanie w dobrym stanie wizualnym nikomu nie powinno sprawić zbyt dużego problemu. Obecnie niemal zupełnie zastępują one w wielu budynkach tradycyjne ścianki działowe. Wynika to z faktu, że te ostatnie zdecydowanie zaburzały ilość światła słonecznego w świeżo powstałych sektorach danego pomieszczenia. Często w podzielonym ściankami działowymi pokoju nie było możliwości montażu dodatkowych okien przez co było w nim niezwykle ciemno, wymuszając przez całą dobę stosowanie oświetlenia sztucznego. Podobnych problemów nie ma jednak w przypadku ścianek działowych wykonanych ze szkła, które wpuszczać będą odpowiednie ilości światła bez konieczności montażu dodatkowych okien.

W obecnym czasie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się zabudowy szklane, zdobywające stopniowo coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Jest to z pewnością związane z faktem, że takie właśnie zabudowy wyróżniają się bardzo wysoką estetyką, która nierozerwalnie powiązana jest z większą liczbą zastosowań. Szklane ścianki działowe doskonale dopasowują się pod względem wizualnym do pomieszczeń wykończonych zgodnie z nowoczesnymi stylami wykończeniowymi, stawiającymi największy nacisk na minimalizm oraz lekkość.