72godziny.pl

Schody są najważniejszym elementem dekoracyjnym pomiędzy piętrem a parterem domu. Schody mogą być betonowe lub wiszące i mogą zostać pokryte różnymi materiałami. W przypadku schodów betonowych do pokrycia poszczególnych trepów i podstopnic można wykorzystać płytki ceramiczne, płyty kamienne lub drewno w różnych postaciach.

Schody wiszące zazwyczaj są wykonywane w całości z elementów drewnianych, chociaż coraz częściej można spotkać także nowoczesne schody wiszące, które są wykonane z materiałów stanowiących połączenie aluminium, szkła itp.
Ozdobą schodów nie są jednak same trepy czy podstopnice, ale przede wszystkim balustrada. Nie tylko spełnia ona praktyczną rolę, a mianowicie schroni przed upadkiem ze schodów, można się podtrzymać podczas wchodzenia lub schodzenia ze schodów. Balustrady balkonowe i domowe mają także spełniać rolę dekoracyjną.

Ogromną popularnością cieszą się balustrady aluminiowe, które stanowią doskonałe dopełnienie wnętrz utrzymanych w nowoczesnym stylu. Pięknie prezentują się także aluminiowe elementy balustrady połączone z elementami drewnianymi. Jest to połączenie stylu klasycznego ze stylem nowoczesnym ale w każdym wnętrzu doskonale się sprawdza.

Koszty związane z remontem klatki schodowej są bardzo wysokie. Same schody mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty związane z wykończeniem ścian i podłóg.
Inwestorzy, którzy nie mają dostatecznie dużej ilości wolnych środków mogą zdecydować się na wykonanie schodów i poręczy we własnym zakresie. W internecie funkcjonują strony internetowe i portale, na których producenci oferują do sprzedaży elementy do systemowego budowania balustrad. Okazuje się, że balustrady systemowe mogą być wykonane nawet przez laika, który nie ma zbyt wysokiej wiedzy technicznej ani nie odznacza się żądnymi specjalnymi umiejętnościami. Wszystkie elementy do budowy balustrady są dostosowane bezpośrednio do montażu. Nie wymagają przycinania czy dodatkowej obróbki, w związku z czym zdecydowania łatwiejszy staje się ich montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *