72godziny.pl

Dekoratorzy wnętrz od wielu lat świadczą swoje usługi na terenie naszego kraju, i coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z ich pomocy. Nic w tym dziwnego – osoby takie posiadają gruntowną wiedzę nie tylko na temat obowiązujących trendów wnętrzarskich, ale przede wszystkim dotyczącą budowy pomieszczeń i tego, jak wykorzystać je w najlepszy sposób biorąc pod uwagę oczekiwania właścicieli oraz warunki (położenie, naświetlenie pomieszczenia, nagrzanie). Wiele osób zwraca uwagę na ceny za usługi dekoratorskie – nie są one małe, jednakże profesjonalna pomoc osoby doświadczonej na pewno zaowocuje pięknym wnętrzem.

 

Jaki styl do naszego mieszkania?

Dekoratorzy często proponują określone style, które aktualnie są modne: meble stylowe polecane są przede wszystkim do dużych pomieszczeń, gdzie jest dość miejsca na ich ekspozycję. Do takich mebli zaliczaną są głównie meble włoskie, których uroda przyćmiewa wszelkie dodatki. Dekoratorzy dbają, aby w pomieszczeniu meblami włoskimi nie doszło do przesytu stylów – kiedy wykorzystujemy pomysł z meblami włoskimi dekoratorzy starają się ograniczyć do minimum obecność innych mebli, a na pewno obecność dodatków i ozdób takich jak figurki, bibeloty, książki, wazony i inne. Dekorator wnętrz podpowie nam również, jak w takim wnętrzu umieścić odpowiednie szafy i szafki, co jest istotne w przypadku, gdy posiadamy wiele drobnych przedmiotów do schowania (książki, dokumenty).

 

Pomoc dekoratora – również przy planowaniu kolorystyki

niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pomoc dekoratorka to nie tylko urządzanie i dobieranie odpowiednich elementów wystroju wnętrza, ale również dobieranie kolorów ścian, zasłon, tapet, dywanów czy podłogi. Warto skorzystać z tej wiedzy – dekorator, po wcześniejszej rozmowie odnośnie naszych oczekiwań podpowie, jakie kolory są teraz najmodniejsze oraz zaproponuje odpowiednie urządzenie pomieszczenia, biorąc pod uwagę jego naświetlenie, funkcję jaką ma spełniać dane pomieszczenie i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *