72godziny.pl

Dom czy przestrzeń do pracy muszą być na miarę potrzeb mieszkańców lub użytkowników. Generalnie każdy ma mniej lub bardziej precyzyjną wizję tego, co chciałby mieć, jak mieszkać i w jakich warunkach pracować. Niestety, gdy przychodzi do wcielania pomysłów w życie, bardzo często okazuje się, że są one mało konkretne, niepraktyczne lub odwrotnie, bardzo funkcjonalne, ale nieestetyczne.

Co więcej, realizacja niektórych wizji nie jest możliwa, ponieważ wykluczają się wzajemnie. Co zatem zrobić? Na start, ale także gdy jest się już w trakcie budowy i coś szwankuje, dobrym pomysłem będzie poszukanie pomocy fachowca. Wielu inwestorów amatorów zapyta, po co im architekt Wrocław? Korzyści z jego usług może być wiele. Da się je podzielić na te związane z funkcjonalnością i estetyką. Wbrew pozorom te dwa elementy nie muszą się wykluczać. Doświadczony wykonawca przygotuje projekt, który wprowadzi zasady ergonomii i zapewni otoczenie przyjemne dla oka. A to już wielki plus. W planowaniu wszystkich typów budynków ważny jest nie tylko ich zewnętrzny wygląd, ale także, a może przede wszystkim jego wewnętrzna spójność. Każde pomieszczenie powinno być dokładnie rozplanowane pod względem swojej przydatności. Zastosowane w nim rozwiązania muszą być funkcjonalne, a jednocześnie pasujące do całego budynku. Budujący mają przeróżne pomysły i biuro projektowe Wrocław musi umieć się do nich ustosunkować. Nie jego rolą jest naciskanie na klientów, by odeszli od swojej wizji na rzecz pomysłów zaproponowanych przez niego.

Najlepiej szukać kompromisów, a gdy to nie jest możliwe zwrócić uwagę na zalety i wady obu rozwiązań. Ostateczna decyzja zależy od klienta, chyba że jego pomysł zagraża bezpieczeństwu przyszłych domowników lub użytkowników danej powierzchni. W tej kwestii należy zaufać specjalistom, którzy znają przepisy i wiedzą, co jest dopuszczalne, a przed czym należy się wystrzegać. Rada architekta zawsze jest w cenie, w związku z czym nawet jeżeli nie jest zatrudniony na stałe, warto się z nim konsultować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *