72godziny.pl

Rysy, powstałe na powierzchni okna czy też szyby samochodowej, są nie tylko istotnym problemem estetycznym. Ich obecność bowiem może zdecydowanie zaburzać korzystanie z auta, a także wpływać niekorzystnie na walory izolacyjne danego okna. Aby się przed tym uchronić, bardzo ważne jest jak najszybsze usunięcie powstałych rys, bez ryzyka ich powiększenia.

Jak to zrobić?

błyskawiczne usuwanie rys na szkleOczywiście, w dalszym ciągu znane są i powszechnie wykorzystywane domowe i nieprofesjonalne metody na usuwanie rys. Należy jednak pamiętać o tym, że mogą one nie pozwalać na uzyskanie satysfakcjonującego efektu końcowego. Co więcej, zastosowanie amatorskich preparatów i akcesoriów w postaci szmatek polerskich, spowodować może nawet pogłębienie się problemu w postaci nowych rys i widocznego zmatowienia powierzchni szkła. Właśnie z tego względu tak ważne jest, aby zadania takie, jak błyskawiczne usuwanie rys na szkle, wykonywali jedynie doświadczeni w takich właśnie zadaniach profesjonaliści. W tym celu, wykorzystywać będą oni bowiem jedynie nowoczesne i przy tym sprawdzone metody. Do niewielkich rys, zastosują oni zazwyczaj dedykowane danej szklanej powierzchni szmatki wraz z właściwie dobraną pastą polerską.

szkło - usuwanie rysy Jeżeli zarysowania będą jednak większe, pastę nałożą oni bezpośrednio na daną rysę i pozostawią w takim stanie przez całą noc. Jeszcze innym sposobem na skuteczne pozbycie się rys z okna, jest użycie dedykowanej pasty do szkła. Podobne pasty są możliwie do kupienia w niemal każdym sklepie budowlanym. Rysy głębokie powinny być w każdym przypadku zalecane do usunięcia profesjonalistom. Nie da się ich bowiem skutecznie usunąć metodami ręcznymi, ale w tym celu kluczowe jest zastosowanie wieloetapowego procesu oczyszczenia, przy pomocy dedykowanej polerki i różnych środków do chemicznego polerowania. Oprócz pasty polerskiej, profesjonaliści z pewnością skorzystają również z wosku do polerowania, który doskonale wypełni wszelkie ubytki dzięki bardziej gęstej konsystencji. Metoda ta pozwala na znacznie szybszy i jednocześnie dłużej utrzymujący się efekt.

W obecnym czasie zwraca się szczególną uwagę na konieczność zastosowania odpowiedniej metody podczas polerowania szkła. Jest to kluczowe w szczególności, mając na uwadze możliwość uniknięcia sporych opłat, związanych z wymianą szyby okiennej czy samochodowej na nową. Aby tego uniknąć, należy zlecić zadanie polerowania szkła i usunięcia rys, doświadczonym profesjonalistom. To pozwoli na zminimalizowanie ryzyka błędów, związanych z nieprawidłowo przeprowadzonym polerowaniem danej szyby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *