72godziny.pl

Decydując się na własny biznes, oczyma wyobraźni widzimy już piękny lokal, w którym będziemy podawać klientom świeżo zaparzoną kawę. Klienci ci będą relaksować się po ciężkim dniu w pracy przy przyjemnej książce, którą chwilę wcześniej sięgnęli z naszego regału. Pamiętajmy jednak, że takich kawiarenek jest w Gdańsku już całe mnóstwo, więc musimy w jakiś sposób przyciągnąć swoich klientów.

Aranżacja kawiarenki w stylu hygge

kreatywne aranżacje wnętrz w gdańskuChoć od razu na myśl przychodzą nam niskie ceny, tak naprawdę najwięcej zdziałamy, jeśli zadbamy o najlepsze pierwsze wrażenie naszego lokalu. Często te kawiarnie, które mają już dobre imię, są oblegane, w związku z czym osoby, które chciały z nich skorzystać, wychodzą. Szukają lepszego miejsca. Jest wtedy duża szansa, że zajrzą właśnie do nas. Jeśli wnętrze im się spodoba – zostaną. To dlatego powinniśmy wiele uwagi poświęcić projektowaniu kawiarni. Na szczęście, nawet jeśli nie mamy umiejętności w tym zakresie, to nic straconego. Obecnie można natrafić na usługi takie jak kreatywne aranżacje wnętrz w Gdańsku, które oferują zarówno bardziej, jak i mniej doświadczeni architekci wnętrz. Brak doświadczenia nie znaczy jednak, że nie możemy takiej osobie dać szansy – bardzo często jest to młody projektant, który dopiero skończył studia i stawia pierwsze kroki. Na pewno odznacza się świeżą wyobraźnią, dlatego w tym wypadku o kreatywność nie musimy się martwić. Ważne, by architekt nie powielał schematów. Powtarzanie tego, co każdy może zobaczyć w katalogach wnętrzarskich, nie wyjdzie nam na dobre.

kreatywne aranżacje wnętrz w gdańskuOpowiedzmy architektowi wnętrz o swoich marzeniach w stosunku do tego wnętrza oraz o oczekiwaniach, a on wyczaruje z pewnością coś naprawdę niebywałego. Być może powstanie prawdziwa gdańska kawiarenka, która zrobi wrażenie na każdym. Ciekawą opcją jest zaprojektowanie czegoś w stylu hygge. Jest to duńskie słowo, którego nie da się dosłownie przetłumaczyć. Można by powiedzieć, że to po prostu pewien „przyjemny klimacik”. Niezbędny jest kominek, który będzie rzucał na pomieszczenie przyjemną poświatę, a ciepło będzie rozprzestrzeniało się po całym wnętrzu. Do tego najlepiej miękkie, duże kanapy oraz fotele, w których można się zapaść. Projektant powinien też w doskonały sposób wykorzystać oświetlenie, gdyż ono ma duży potencjał. Najlepiej, aby było ono nieco przygaszone, wprowadzając tym samym odrobinę romantycznego klimatu, ale ważne, żeby nie przesadzać. Równocześnie pamiętajmy o drewnianej, solidnej ladzie oraz o półkach za nią, na których ułożymy na przykład różne rodzaje kawy czy herbaty, które także zaparzone będą rozsiewać aromat po całym pomieszczeniu.

Takie wnętrze w stylu hygge to naprawdę dobry wybór, ponieważ ogień kominka i cała taka otoczka ma swój urok, któremu mało kto się nie podda. Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani do tego pomysłu, porozmawiajmy z projektantem, być może i on zaproponuje jakiś ciekawy wystrój do naszej gdańskiej kawiarenki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *