72godziny.pl

Dobrze dobrane meble kuchenne na pewno umożliwiają wygodne korzystanie z przestrzeni. Zbyt małe nie pomieszczą wszystkich sprzętów, zbyt duże będą tylko zajmowały miejsce. Na zbyt ciemnych i zbyt jasnych łatwo będzie widać wszelkie zabrudzenia. Liczą się także takie elementy, jak wysokość szafek z blatami, czy rozstaw szafek do sprzętów AGD do zabudowy.

Wysokiej jakości meble do kuchni

kuchnie na wymiarDlatego też najchętniej wybieranym i najkorzystniejszym rozwiązaniem są kuchnie na wymiar w Krakowie – ceny projektów których nie są już tak wysokie jak dawniej. Opcja na wymiar pozwala nam dobrać idealnie meble kuchenne do pomieszczenia kuchennego. Co zyskujemy? Meble będą nie tylko miały odpowiednie rozmiary, ale także mamy możliwość wyboru materiałów, kolorów, akcesoriów (gałek, uchwytów). Zatem nasz komplet mebli kuchennych będzie unikatowy. O czym trzeba pamiętać zamawiając kuchnie na wymiar? Przede wszystkim kierujmy się renomą i doświadczeniem producenta. Znana firma może będzie miała nieco droższe usługi, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że będziemy zadowoleni z efektów. Fachowcy często oferują opcję zamówienia mebli wraz z transportem, montażem i wstępnymi pomiarami. To sprawia, że nie trzeba martwić się zagadnieniami mierzenia, składania i przewożenia mebli.

kuchnie na wymiarWażne jest to, by zaplanować wcześniej jakie sprzęty AGD będziemy mieli w kuchni i gdzie będą one stały. Sprzęty do zabudowy zawsze są specjalnie oznaczone w sklepach, co ułatwia ich wybór. Obecnie w kuchni można znaleźć wiele sprzętów. Poza lodówkami i kuchenkami są także np. zmywarki. Dlatego też meble kuchenne muszą mieć odpowiednie wymiary, żeby wszystko się zmieściło. Kolejna ważna rzecz to użyte materiały, kolory oraz wykończenie mebli. Wielu osobom podobają się meble na wysoki połysk. Faktycznie, prezentują się one dobrze, wyglądają jakby lśniły. Jednak widać na nich nawet najmniejsze drobinki kurzu, więc trzeba je czyścić codziennie. Najkorzystniejsze są meble półmatowe, które mają lekki połysk, a jednocześnie zabrudzenia nie są tak widoczne. Najczęściej wybieranymi kolorami mebli są odcienie brązu, kremowy, żółtawy. Takie kolory pasują także do wnętrza (ważne przy kuchniach łączonych w pokojem dziennym i/lub jadalnią).

Na ciemnych kolorach bardziej widać kurz, natomiast na jasnych resztki jedzenia i płynów. Najczęściej wybierana jest sklejka i materiały drewnopochodne, a do tego blaty z tworzywa sztucznego. Jest to opcja najtańsza, choć nie najbardziej trwała. Nie należy jednak z niej rezygnować, zarówno blaty jak i fronty meblowe zawsze można wymienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *