72godziny.pl

Na lokalnym rynku jest kilka firm, które robią odwierty pod pompy ciepła lub też możemy im zlecić wiercenie studni głębinowej. Chcąc mieć na swojej działce i studnie głębinowe i pompy ciepła musimy poszukać firmę, która wykonuje studnie głębinowe i systemy dwóch studni.

Co jest ważne w przypadku montażu pomp ciepła?

Pamiętajmy, że dobry fachowiec zaproponuje nam w takiej opcji wywiercenie przynajmniej trzech otworów. Pierwszy z nich służy do poboru wody dla celów użytkowych, drugi służy do poboru wody dla pompy ciepła, a trzeci otwór służy do oddawania wody wykorzystanej przez pompę ciepła. Oczywiście słyszy się opinie na temat czegoś takiego jak studnie głębinowe, że najtańsze jest wykonanie tylko dwóch studni, jednej do czerpania wody, a drugiej do jej upuszczania. Nie warto zgadzać się na takie rozwiązanie, ze względu na możliwość awarii pompy zasysającej wodę, a co za tym idzie w przypadku, kiedy wykonana jest tylko jedna studnia do czerpania wody, awaria pompy wody będzie skutkować awarią systemu grzewczego. Zapobiec możemy temu kiedy skonstruowane są dwa niezależne systemy poboru wody, wtedy możliwe jest skorzystanie z drugiego źródła wody do czasu usunięcia awarii. Jak wiadomo awarie zdarzają się i zdarzać się będą niezależnie od jakości czy ceny sprzętu, który zakupimy. Pompy takie pracują nie do końca w dobrych warunkach, a przy naszym klimacie zdarzają się sytuacje, kiedy temperatura mocno spada i awaria taka mogłaby mocno odbić się na naszym życiu i zdrowiu.

Na tego typu rozwiązaniach z zastosowaniem pomp ciepła nie ma co oszczędzać, to one powinny dać nam możliwość oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *