72godziny.pl

Kuchnie na wymiar to rozwiązanie które ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jak wszystko tak i one posiadają swoje wady i zalety, dla kogo wiec jest to dobry wybór i kiedy opłaci się nam wybrać takie meble? Żeby odpowiedzieć na to pytania warto przybliżyć najważniejsze wady i zalety samego rozwiązania.

Wybór mebli do kuchni – standardowe czy na wymiar?

kuchnie na wymiarI tak jeśli chodzi o pozytywy to na pewno warto tu wymienić fakt, że meble robione na wymiar są idealnie dostosowane zarówno do potrzeb i wymagań domowników, jak i do metrażu samej kuchni, dzięki czemu mamy możliwość w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Staje się to szczególnie istotne jeśli mamy do zagospodarowanie pomieszczenie o niewielkim metrażu lub też gdy kuchnia ma niestandardowy układ (skośny dach, wnęki, itd), przez co przy użyciu gotowych mebli wiele miejsca by się marnowało. Sama możliwość dopasowania mebli pod względem praktycznym to jednak nie wszystko, mamy tu także pełną dowolność, jeśli chodzi o wygląd mebli. W związku z czym mogą one być utrzymane w dowolnym stylu, jak i kolorze (z dostępnej u producenta palety), jest to szczególnie istotna zaleta dla osób ceniących sobie oryginalność, ponieważ decydując się na takie meble wykonane zgodnie z naszym projektem mamy pewność, że nikt drugiej takiej samej kuchni nie będzie miał.

kuchnie na wymiarZaletą, przynajmniej w teorii, jest także wyższa jakość wykonania mebli i ich wytrzymałość, jako, że są to produkty tworzone na indywidualne zamówienie, a nie masowa produkcja, na ich przygotowanie poświęca się więcej czasu, wykonuje się je z większą dokładnością, jak i stosuje się materiały wyższej jakości, warto jednak przy tym zaznaczyć, że to jak w praktyce zostaną meble na zamówienie wykonane zależy przede wszystkim od tego jakie są standardy w danej firmie. I to właśnie jest jedna z wad mebli na wymiar, tak naprawdę nigdy nie wiemy jak w rzeczywistości zamówione meble będą się prezentować i na ile jakość ich wykonania będzie dla nas satysfakcjonująca. Dlatego w tym wypadku ważne jest to by wybrać odpowiednią firmę, jeśli mają być to np. kuchnie na wymiar – lubin to sprawdźmy działające na tym obszarze firmy. Zapoznajmy się z tym, jakimi opiniami wśród byłych klientów się one cieszą, jak długo są na rynku, jakim zapleczem technicznym dysponują itd. Faktem i największą wadą, jeśli chodzi o meble na wymiar do kuchni pozostaje jednak ich cena, która to jest znacząco wyższa niż w przypadku mebli katalogowych.

Kiedy zatem warto się na nie zdecydować? Przede wszystkim jest to opłacalne rozwiązanie dla osób, które ogranicza przestrzeń, wówczas funkcjonalność mebli na wymiar warta jest dodatkowych pieniędzy. Rozwiązanie to powinny wziąć też pod uwagę osoby, którym zależy na niepowtarzalności mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *