72godziny.pl

Beton jest doskonałym materiałem używanym w budownictwie. Wykonuje się z niego wiele rzeczy, takich jak fundamenty, bloczki, kostkę chodnikową, wylewki przy garażach, a także posadzki. Beton nadaje się nie tylko na podłoże, które potem jest obkładane panelami drewnianymi czy płytkami ceramicznymi. Może stanowić samodzielną posadzkę.

Konserwacja posadzek przemysłowych

posadzki przemysłoweNajczęściej taki wybór jest dokonywany w obiektach przemysłowych i handlowych. Szlifowane posadzki przemysłowe są niezwykle trwałe i mocne. Nie zostają uszkodzone ani przez intensywne użytkowanie, ani przez drgania maszyn, duże ciężary samochodów. Dlatego posadzkę betonową się szlifuje? Przede wszystkim w ten sposób powstaje się pyłu i kurzu, który zawsze jest obecny na powierzchni betonowej. W procesie szlifowania można się ich pozbyć. Nie ma też możliwości, że taka posadzka będzie pękać, kruszyć się, czy rozwarstwiać. Beton zostaje jak gdyby jeszcze bardziej utwardzony. Kolejną zaletą, głównie w odniesieniu do obiektów handlowych, jest łatwość utrzymania takiej posadzki. Szlifowane posadzki przemysłowe są bardzo gładkie, równe i lśniące. Wszelkie zabrudzenia można usunąć przy pomocy miotły i mopa. Taką powierzchnię bez obaw można myć wodą z płynami czyszczącymi, jedynie te silnie barwiące i o odczynie kwaśnym są niepolecane, ponieważ mogą odbarwić beton.

posadzki przemysłoweEstetyka szlifowanej powierzchni jest także zdecydowanie wyższa. Nie jest matowa i nierówna. Do tego nie pojawiają się na niej zarysowania przy przetarcia, np. od butów na posadzce z tworzywa sztucznego. Może być zatem wykorzystywana w sklepach z akcesoriami sportowymi. Tam na miejscu można przetestować rowery, rolki, czy buty do biegania, a posadzka nadal będzie w idealnym stanie. Warto zaznaczyć, że posadzkę betonową można szlifować nie tylko zaraz po jej wylaniu, ale w każdym momencie. Ma to na celu wyrównanie posadzki, jak i jej renowację. Wtedy zeszlifowuje się najsłabszą część posadzki tzw. mleczko cementowe i odsłania nową warstwę betonu. Znikną zarysowania, odbarwienia, posadzka będzie gładka i niepyląca. Do tego zostaje utwardzona oraz zostaną usunięte szczeliny. Przedłuży to żywotność posadzki i wzmocni ją.

Warto zaznaczyć, że ze wszystkim metod renowacji posadzki betonowej ta jest najmniej inwazyjna i powoduje najmniej strat w materiale posadzki. Jak widać szlifowanie przemysłowej posadzki betonowej ma wiele zalet. Najlepiej jest się za takie prace zabrać od razu po wylaniu posadzki, jednak usługa świetnie się sprawdzi także podczas odnawiania i naprawiania starych posadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *