72godziny.pl

Zmiana wyglądu wnętrza wcale nie musi się wiązać z wielkim remontem czy kupowaniem nowych mebli. Często wystarczy dokupić jakieś dekoracje, czy zmienić jedną rzecz i od razu pomieszczenie wygląda zupełnie inaczej. Jednak jak się do tego zabrać? Czasem wystarczy sprawdzić w internecie różne blogi i fora w poszukiwaniu inspiracji.

Odświeżenie wnętrza z pomocą projektanta

projektowanie wnętrzJeśli nadal nie wiemy co robić to z pewnością pomoże nam dobry projektant wnętrz ze Śląska. Co można polecić osobie, której znudziło się wnętrze i chce je tanio odmienić? Przede wszystkim meble drewniane (czyli te najpopularniejsze) łatwo można przemalować. Niektórych nawet nie trzeba wstępnie przygotowywać (szlifować, zdzierać lakieru itp.) tylko wystarczy nałożyć podkład a następnie farbę. Koszt takiej farby na pokrycie dużej szafy wynosić może około stu złotych. Nie jest to zatem wysoka kwota. Nawet jak się doliczy koszt podkładu, pędzli/wałków, czy folii ochronnej to i tak będzie to kilka razy mniejsza suma niż za nową szafę. Przemalować można także łóżko, krzesła w jadalni, czy stoliki nocne. Można w ten sposób je odświeżyć lub całkiem zmienić ich kolor, nie tylko na naturalny (brąz, czerń itp.), ale także na zielony, niebieski, czy czerwony. To opcja do pokojów dziecięcych i młodzieżowych, ale na delikatne odcienie lub wzory można sobie pozwolić także we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych.

projektowanie wnętrzInny sposób na odmienienie wnętrza to zmiany na ścianach. Można na nich malować coś przy pomocy szablonu, przykleić naklejkę lub też postawić na obrazy i zdjęcia. Dzięki temu nie trzeba przestawiać mebli ani martwić się o malowanie całych ścian. Odpowiedni szablon, naklejka, czy obraz sprawią, że wnętrze będzie bardziej w stylu eko (motywy kwiatów i drzewa oraz modny motyw dmuchawca), stanie się nowoczesne (motywy geometryczne), czy też dobre dla dziecka (motywy samochodów, wróżek, czy postaci z bajek animowanych). Kolejny sposób na odmian wnętrza to tekstylia, czyli narzuty, firany i zasłony, dywaniki, obrusy. Obecnie można je kupić w dowolnych kolorach i wzorach, w wersji cieńszej i grubszej czy specjalistycznej np. plamoodpornej. Tkaniny można nabyć od kilkunastu do kilkuset złotych za sztukę lub za metr kwadratowy. Wszystko zależy od jakości i rodzaju materiału.

Najtańsza będzie bawełna i tekstylia syntetyczne. Trzeci sposób na wnętrza do dodatki. Jeśli będzie ich sporo i w jednej stylistyce np. orientalnej, naturalnej (rattan, drewno, wiklina), to z pewnością wnętrze będzie się wydawało odmienione. Warto wtedy połączyć ze sobą elementy z różnych mebli np. poduszki dekoracyjne, ozdoby na parapecie i ozdoby na ścianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *