72godziny.pl

Choć założyć ogród może każdy, najczęściej powierzamy do zadanie profesjonalistom, wierząc w ich wiedzę i doświadczenie, które pozwolą na stworzenie wyjątkowego terenu roślinnego. Powinni znać się oni nie tylko na roślinach, ale też na tym, w jaki sposób można łączyć materiały budowlane, aby powstała dzięki temu mała architektura wyróżniała się trwałością oraz wytrzymałością.

Atrakcyjny ogród – jak go założyć?

zakładanie ogrodów Już sam murek oporowy cegły wymaga zastosowania odpowiednich materiałów, które będą miały wpływ na jego parametry techniczne. Osoba zakładająca ogród powinna pamiętać między innymi o tym, że fundament murka powinien znajdować się poniżej strefy zamarzania. Cegiełki zostaną połączone za pomocą odpowiedniej zaprawy – z kolei do zabezpieczenia należy użyć materiałów izolacyjnych, które zapobiegną wchłanianiu się wilgoci w murek i tym samym sprawią, że dłużej będzie on wyglądał estetycznie. W co drugim ogrodzie możemy znaleźć też pergole, które przeznaczone są do roślin pnących. Ich stabilność zapewnia właściwy fundament – najczęściej drewniany słup jest łączony z fundamentem za pomocą kotłów stalowych. Powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu śrub przed korozją, gdyż będzie miało to wpływ na walory estetyczne wykonanej pergoli.

zakładanie ogrodów Oczywiście profesjonalne zakładanie ogrodów w Warszawie to nie tylko wykonywanie i rozmieszczanie elementów małej architektury. Wśród działań specjalistów wymienia się także dobór odpowiednich impregnatów i substancji konserwujących do elementów wykonanych z drewna, jak i lakierów do elementów metalowych. W ten sposób można całość odpowiednio zabezpieczyć przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi i zachować trwałość na długie lata. Aby ogród wyglądał harmonijnie, należy gustownie rozmieścić poszczególne rabaty i małą architekturę, a także wykonać ścieżkę, dzięki której nie będziemy deptać trawy podczas drogi do domu. Również przy budowie ścieżki mamy do wyboru wiele ciekawych możliwości. Może być ona posypana korą, może to być ubity piasek ozdobiony z wierzchu malutkimi, obłymi kamyczkami, a może to być też kostka brukowa – szeroka oferta producentów kostki sprawia, że możemy wybrać wyroby o ciekawych barwach, co także będzie miały wpływ na efekt końcowy ogrodu.

To, o czym wspominamy, to zaledwie maleńka kropla wiedzy, którą powinna posiadać każda osoba zajmująca się profesjonalnym zakładaniem ogrodów. Najważniejsze jest jednak, aby budowa ogrodu była poprzedzona stworzeniem dokładnego, szczegółowego projektu, który uwzględni nie tylko rozmieszczenie elementów, ale też to, jakie materiały budowlane zostaną wykorzystane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *